Projektowanie oświetlenia

Czy wiecie, że historia żarówki zaczęła się od pana Thomasa Alva Edisona (opatentował żarówkę elektryczną (1879)). To dzięki takim ludziom jak on, żarnik zaczął nie tylko wytwarzać ciepło , ale również dawać światło – w fachowym języku nazywa się to strumieniem świetlnym ,który jest częścią strumienia energetycznego.

Ale czy pan Edison w swoim geniuszu przewidział w jaki sposób jego działania zrewolucjonizują świat?

W dzisiejszych czasach światło jest wykorzystywane nie tylko do oświetlenia ogrodów, ulic, miejsc pracy, ale również jako część dekoracyjna. Odpowiednio dobrane oświetlenie może podkreślić nowoczesny lub starodawny charakter miejsca. Dlatego aby projekt architektoniczny był kompletny powinien zawierać odpowiednio dobrane oprawy oświetleniowe. Właśnie tutaj pojawia się zadanie dla oświetleniowca, człowieka który potrafi doradzić wybór odpowiedniego oświetlenia do przytulnych mieszkań , pomieszczeń użyteczności publicznej. Pomoże dobrać światło do pomieszczeń o charakterze relaksacyjnym, gdzie światło powinno być „ciepłe , delikatne” oraz do miejsc pracy, gdzie wymagana jest wzmożona koncentracja.

Producenci oświetleniowi prześcigają się w coraz to nowszych kształtach opraw, coraz bardziej zaawansowanej technologii zastosowanej w produktach. Źródła światła, również ulegają zmianie na coraz bardziej wydajne oraz energooszczędne z prostej żarówki poprzez świetlówki energooszczędne aż do technologii Power LED. Nadążyć za tymi nowinkami mogą jedynie odpowiednio przeszkoleni specjaliści.

Polecamy nasze usługi:

zajmujemy się doradztwem oświetleniowym

współpracujemy z biurami architektonicznymi

wykonujemy projekty oświetlenia oraz wyliczenia natężenia oświetlenia

dokonujemy pomiarów natężenia oświetlenia na inwestycji

Przemawia za nami doświadczenie, znajomość branży oraz profesjonalne podejście do każdego tematu.
Zapraszam do skorzystania z Naszych usług
Rafał Lipiec
Jak dobrać odpowiednie oświetlenie

Krok 1

Wymiarowanie obiektu

Krok 2

Wybór odpowiedniego oświetlenia pod względem uzyskanego natężenia oświetlenia oraz kształtu lamp.

Krok 3

Wizualizacja

Luxor Oświetlenie Rafał Lipiec

ul. Ogrodowa 18,
05-840 Brwinów

E-mail

biuro@l-lighting.pl
luxor.oswietlenie@gmail.com

Telefon

785 644 439